Centrum Medyczne Gabinter

Dr. Nauk medycznych, lekarz chirurg ortopeda i traumatolog: Krzysztof Rowicki

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który ukończył w 2008 roku, uzyskując dyplom lekarza. Od czasu ukończenia studiów pracuje w Klinice Ortopedii i Traumatologii z Oddziałem Zakażeń Narządu Ruchu Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Tam ukończył specjalizację z Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Wykonuje operacje z zakresu Ortopedii klasycznej (wymiana / alloplastyka stawów biodrowych oraz kolanowych) i artroskopowej a także traumatologii. Posiada ponad 12-letnie doświadczenie w pracy klinicznej i ambulatoryjnej. Uczestnik licznych kongresów międzynarodowych i krajowych z zakresu ortopedii i traumatologii. Jest absolwentem roztoczańskiej szkoły ultrasonografii. Od listopada 2020r jest Kierownikiem Centralnego Bloku Operacyjnego Kliniki Ortopedii i Traumatologii w Wojskowym instytucie Medycznym. Prowadzi kompleksową diagnostykę i leczenie ortopedyczne Narządu Ruchu. Od wielu lat zajmuje się problemami ortopedycznymi a także pourazowymi (traumatologicznymi) w obrębie kończyn górnych i dolnych

Dr. Krzysztof Rowicki specjalizuje się w leczeniu entezeopatii, czyli chorób zwyrodniowowo-degeneracyjnych przyczepów mięśni do kości, takich jak zespół de Quervaina, „łokieć tenisisty”, czy entezopatia ścięgna Achillesa.

Dr. Krzysztof Rowicki do leczenia schorzeń stosuje między innymi nowatorskie metody leczenia biologicznego. Metodą skuteczną, dającą pożądane rezultaty, stosowaną przez dr Rowickiego są iniekcje z osocza bogatopłykowego.

Osocze pozyskiwane jest z własnej krwi pacjenta, co czyni metodę bezpieczną i minimalizuje ryzyko powikłań po zabiegu. Zabieg wspomaga syntezę kolagenu, pobudza liczbę komórek naprawczych, wspiera gojenie tkanki i regenerację kości, pomaga również zmniejszyć dolegliwości bólowe.

 

napisz do nas