Centrum Medyczne Gabinter

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe, zwane również osoczem PRP (platelet-rich plasma), jest jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia urazów i chorób ortopedycznych. Składa się ono z koncentratu płytek krwi, które zawierają wiele ważnych czynników wzrostu, stymulujących procesy regeneracyjne w organizmie.

Osocze bogatopłytkowe wykorzystuje się głównie w leczeniu urazów stawów, mięśni i ścięgien, jak również w chorobach zwyrodnieniowych stawów, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów kolanowych czy biodrowych. Zastosowanie osocza bogatopłytkowego pozwala na przyspieszenie procesów gojenia się tkanek, a co za tym idzie, skrócenie czasu rekonwalescencji.

Procedura polega na pobraniu krwi pacjenta, której następnie poddaje się specjalistycznemu procesowi wirowania. W ten sposób uzyskuje się koncentrat płytek krwi, który jest wstrzykiwany bezpośrednio do uszkodzonego stawu lub tkanki. W efekcie następuje szybsze i skuteczniejsze leczenie, z mniejszą liczbą powikłań niż w przypadku tradycyjnych metod leczenia.

Osocze bogatopłytkowe jest metodą stosowaną w leczeniu sportowców, ale również coraz częściej w codziennej praktyce ortopedycznej. Procedura jest stosunkowo prosta i bezpieczna, a skutki uboczne są minimalne. Pacjenci po zabiegu osocza bogatopłytkowego mogą powrócić do normalnej aktywności fizycznej już po kilku dniach od zabiegu.

PRP – osocze bogatopłytkowe to skuteczna metoda leczenia urazów i chorób ortopedycznych. Dzięki temu, pacjenci z urazami i chorobami ortopedycznymi mogą szybciej wrócić do zdrowia i normalnej aktywności fizycznej.

napisz do nas