Centrum Medyczne Gabinter

Dermapen 4 0

Mezoterapia mikroigłowa – Dermapen® 4.0

Mezoterapia mikroigłowa DERMAPEN 4.0™ dzięki systemowi pulsujących igieł zapewnia niezrównaną stymulację fibroblastów. Powstałe mikrourazy skóry prowadzą do naprawy skóry oraz do fizjologicznej indukcji kolagenu. Niewielka średnica pulsującej końcówki pozwala na wykonanie zabiegu w okolicy górnej czy dolnej powieki, górnej wargi oraz kącikach nosa. Precyzyjnie dobrana głębokość iniekcji przez kosmetologa pozwala na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.
Technika mikronakłuwania z powodzeniem jest stosowana w kosmetologii od wielu lat, wpływając na odmłodzenie skóry poprzez wykorzystanie naturalnych procesów samoregneracji pod wpływem mikro urazów. W początkowej fazie mikro urazy powodują utrzymujący się od 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie się i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu – przebudowy naprawczej, dzięki czemu zabieg ma długotrwałe rezultaty.
Igły nie zawierają chromu i niklu, dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale. Molibden uznawany jest za najbardziej zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych. Dzięki jego zastosowaniu igły w urządzeniu DERMAPEN™ są niezwykle cienkie i wytrzymałe co znacznie poprawia komfort pacjenta podczas zabiegu.
Dzięki zabiegowi DERMAPEN™ widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry oraz naturalna stymulacja produkcji kolagenu. Ponadto zmniejszenie widoczności porów, redukcja widoczności rozstępów czy blizn potrądzikowych i blizn oparzeniowych.

Celem osiągnięcia optymalnych efektów w terapii mikronakłuwania frakcyjnego indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta możemy zasstosować następujące składniki aktywne Mg Collection:

Mg-HA35 -Głębokie nawilżanie i przyspieszanie gojenia skóry
MG-HA35+ -Intensywne nawilżanie i widoczna redukcja objawów starzenia skóry
MG-R.A.S. -Odwrócenie procesów starzenia się i redukcja blizn – ” Reverse Ageing and Scars” ( R.A.S.)
MG-BL -Redukcja przebarwień i melazmy
MG-CLR -Terapia skóry problematycznej i skłonnej do trądziku

Wskazania:
zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu,
Utrata jędrności i wiotkość skóry,
Rozszerzone pory,
rozstępy,
blizny potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, przerosłe,
drobne przebarwienia.

Efekty
Dermapen to skuteczny i bezpieczny zabieg, który zapewnia skórze intensywną terapię regeneracyjną na poziomie komórkowym oraz odbudowę włókien kolagenowych. Dzięki temu Dermapen gwarantuje widoczne efekty już po kilku wizytach w naszym salonie kosmetycznym.
Szerokie spektrum sprawia, że zabieg przeciwdziała konkretnym problemom kosmetologicznym oraz cofa i spowalnia oznaki starzenia.
Dermapen zapewnia następujące efekty:
silne napięcie i ujędrnienie zwiotczałej skóry twarzy, szyi i dekoltu;
znaczne spłycenie zmarszczek
ujednolicenie kolorytu skóry
redukcja przebarwień
zmniejszenie widoczności porów;
redukcja blizn (także potrądzikowych, oparzeniowych)
zmiękczenie zgrubień na twarzy, ciele;
naturalne podniesienie powiek, kącików ust i policzków
efekt pogrubienia skóry, naturalna stymulacja produkcji kolagenu;
leczenie łysienia
ujędrnienie luźnej skóry ciała po odchudzaniu i po ciąży
redukcja rozstępów

Przeciwskazania
Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej Dermapen przeprowadzamy wnikliwy i szczegółowy wywiad kosmetologiczny, aby zdefiniować ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. To bardzo ważne, aby uniknąć skutków niepożądanych oraz zapewnić bezpieczeństwo Klientkom, które pozostaje dla nas niezmiennym priorytetem.

Do najważniejszych przeciwwskazań do wykonania zabiegu należą:
choroby nowotworowe skóry,
ciąża i karmienie piersią,
miejscowe stany zapalne skóry (wirusowe i bakteryjne).

Zabieg Dermapen 4.0  to innowacyjna metoda regeneracji skóry, która ma wiele zalet.
Po pierwsze, Dermapen jest nieinwazyjny, co oznacza, że nie wymaga chirurgicznego cięcia czy szwów. Jest to zabieg bezpieczny i stosowany w wielu gabinetach medycyny estetycznej, dermatologicznych oraz kosmetologicznych.
Po drugie, Dermapen działa na zasadzie mikronakłuwania skóry. Dzięki zastosowaniu mikroigiełek na specjalnej głowicy, pobudza się naturalne procesy regeneracyjne skóry, takie jak produkcja kolagenu i elastyny. Efektem jest poprawa struktury skóry, redukcja blizn i zmarszczek oraz zwiększenie jej elastyczności.
Po trzecie, Dermapen jest skuteczny w leczeniu różnych problemów skórnych. Może być stosowany do redukcji blizn potrądzikowych, rozstępów, przebarwień, a także do poprawy ogólnego stanu skóry i zwężenia porów. Może być również stosowany na twarz, szyję, dekolt, ręce i inne obszary ciała.
Kolejną zaletą Dermapenu jest to, że zabieg jest stosunkowo krótki i nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych czynności w krótkim czasie, chociaż może wystąpić czasowa zaczerwienienie skóry. Wreszcie, Dermapen jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Głębokość nakłuć i intensywność zabiegu mogą być dostosowane do konkretnych problemów skórnych oraz preferencji i tolerancji pacjenta.
Dermapen to skuteczna, nieinwazyjna i elastyczna metoda regeneracji skóry, która oferuje wiele zalet, w tym poprawę struktury skóry, redukcję blizn i zmarszczek oraz minimalny okres rekonwalescencji.

Czas rekonwalescencji
Stan podrażnienia skóry jest bardzo indywidualny. Zazwyczaj bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona (jakby poparzona). Stan ten utrzymuje się kilka godzin, a w niektórych przypadkach maksymalnie 1-2 dni. U niektórych pacjentów w następnym dniu po zabiegu może dodatkowo pojawić się obrzęk  trwający około 1-2 dni lub złuszczanie, które występuje zazwyczaj  2-4 dni po wykonanym zabiegu. W niektórych bardziej wrażliwych miejscach mogą pojawić się punktowe wybroczyny.
Postępowanie pozabiegowe
aplikacja łagodzącego kremu pozabiegowego kilka razy dziennie
unikanie sauny i solarium przez okres 2 tygodni
unikanie ekspozycji słonecznej przez okres 2 tygodni
ochrona przeciwsłoneczna krem z filtrem +50

Częstotliwość zabiegów
Bardzo często Klientki pytają, ile zabiegów mezoterapii mikroigłowej Dermapen należy wykonać oraz, jak długo utrzymają się efekty zabiegu.
Oczywiście rezultaty zależą od wielu czynników, takich jak wiek, indywidualne uwarunkowania, wielkości obszaru poddanego zabiegom oraz rodzaj i głębokość zmian.
Nie mniej, pierwsze widoczne efekty można już dostrzec po całkowitym wygojeniu naskórka, czyli po około 28 dniach.  Warto pamiętać, że włókna kolagenowe regenerują się od 3 miesięcy do pół roku, więc na ostateczny efekt trzeba nieco poczekać.
W naszym gabinecie najczęściej rekomendujemy 4 zabiegi Dermapen w odstępach co 4 tygodnie, a następnie jeden zabieg kwartalnie, aby podtrzymać efekty terapii.
Pytania

DERMAPEN – CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen nie wiąże się z większym dyskomfortem, tym bardziej, że sam zabieg może być poprzedzony aplikacja kremu znieczulającego. Oczywiście odczucia są subiektywne i zależą od osobistej wrażliwości.

NAZWA ZABIEGUCENA PODSTAWOWACZAS TRWANIA
Pakiet 3 zabiegów na twarz2000 zł
Dermapen® 4.0 twarz750 zł1,5 h
Dermapen® 4.0 szyja
600 zł
Pakiet 3 zabiegów na szyję1600 zł
Dermapen® 4.0 twarz+szyja+dekolt1000 zł
Pakiet 3 zabiegów na twarz+szyja+dekolt2650 zł
Dermapen® 4.0 okolica oczu500 zł
Pakiet .3 zabiegów na okolicę oczu1350 zł
Dermapen® 4.0 skóra głowy550 zł
Pakiet 3 zabiegów na skórę głowy1500 zł
Dermapen® 4.0 inne partie
( dłonie, rozstępy, blizny )
od 450 zł
ampułka pielęgnacyjna do zabiegu Dermapen® 4.0100 zł
znieczulenie miejscowe do zabiegu mezoterapii
35 zł
napisz do nas