Centrum Medyczne Gabinter

Blefaroplastyka – korekcja powiek

Blefaroplastyka to chirurgiczny zabieg poprawiający wygląd powiek, polegający na usunięciu nadmiaru skóry, tłuszczu lub tkanki łącznej z okolic oczu. Jest to często wykonywany zabieg w medycynie estetycznej, szczególnie u osób starszych, które borykają się z obwisłymi powiekami, workami pod oczami lub nadmiernymi zmarszczkami w okolicach oczu.

Zabieg blefaroplastyki można rozważyć, jeśli odczuwa się dyskomfort związany z obwisłymi powiekami, trudności w widzeniu lub zmarszczkami wokół oczu, które powodują nieestetyczny wygląd twarzy. Zazwyczaj zabieg ten jest wykonywany u osób powyżej 35-40 roku życia, choć czasem może być konieczny w młodszych wieku z powodu dziedzicznych predyspozycji lub chorób.

Przed zabiegiem blefaroplastyki należy skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w chirurgii plastycznej i omówić z nim oczekiwania co do efektów oraz możliwości i ograniczenia zabiegu.

W pierwszych dniach po operacji mogą wystąpić obrzęki, siniaki i lekkie dolegliwości bólowe.

W przypadku poważnych problemów z powiekami, takich jak zaburzenia widzenia lub zmiany w okolicy oczu, należy skonsultować się z lekarzem jak najszybciej.

napisz do nas